Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-01-17 17:38:12

snapy
Użytkownik
Data rejestracji: 2018-09-05
Liczba postów: 36

Pojawiło się połączenie apollo.archlinux.org

Witam, po kilku miesiącach od instalacji Arch Linux, polecenie arp -a pokazało mi połączenie apollo.archlinux.org. Kiedyś miałem je bardzo często na dystrybucjach Manjaro i Antergos po aktualizacji prawdopodobnie kernela. Ostatnio w Archu były zmiany z kernelami 4.20.2, 4.20.3 no i je teraz zauważyłem. Pozbyłem się go według tego linku poniżej, ciekawi mnie dlaczego dopiero teraz się pojawiło. Czytając wpisy użytkowników w google, pisze tam, że należy to połączenie do datacenter ISP z niemiec. RevDNS rozwiązuje na apollo.archlinux.org. Skoro jest to subdomena archlinux.org, to nie powinna być szkodliwa. Chyba, że jakiś haker lub ktoś że służb dopuścił do przejęcia domeny.
https://blog.paranoidpenguin.net/2018/0 … rch-linux/

Offline

#2 2019-02-11 16:57:08

barthalion
Developer
Lokalizacja: Poznań
Data rejestracji: 2015-08-20
Liczba postów: 223
WWW

Odp: Pojawiło się połączenie apollo.archlinux.org

Wpis który sam zalinkowałeś wyjaśnia o co chodzi: NetworkManager sprawdza czy sieć do której podłączony jest użytkownik ma dostęp do Internetu.

~ curl http://www.archlinux.org/check_network_status.txt
NetworkManager is online% 

Jeżeli NM otrzyma inny komunikat niż ww., sieć prawdopodobnie wymaga dodatkowego uwierzytelnienia (np. akceptacji regulaminu jak w PKP Intercity) o co poprosi użytkownika; jeżeli próba sprawdzenia zawartości pliku zakończy się błędem, powiadomi że sieć nie ma wyjścia na świat i zaproponuje rozłączenie się.

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB