Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-09-04 21:05:41

pavbaranov
Administrator
Lokalizacja: Kraków
Data rejestracji: 2015-08-22
Liczba postów: 1,535
WWW

Koniec wsparcia dla Manjaro, Chakra i KaOS na forum

Zakładając forum, przyjęliśmy, że będziemy tu wspierać również dystrybucje pochodne Archa, w tym Manjaro, a także Chakra, czy KaOS. Nadszedł czas, by się częściowo z takim wsparciem rozstać. Zatem od dzisiaj - niestety - nie będziemy dalej wspierać (jak na razie) tych trzech dystrybucji. W przypadku Manjaro - ma ona swoją polską stronę, w tym forum - nie widzimy zatem najmniejszego sensu, by i tu w tym zakresie cokolwiek robić, zwłaszcza, że Manjaro, choć używa pewnie z 90% paczek wprost z Archa, których nie modyfikuje, to wypracowało swoje własne narzędzia. Lepiej niech zatem w zakresie Manjaro doradzają przede wszystkim ci, którzy z niego korzystają. Spośród osób udzielających się na naszym forum, bodaj nikt Manjaro nie ma. Pozostałe dwie dystrybucje (Chakra i KaOS) są już kompletnie odrębne od Archa. Kończymy zatem z fikcją.
Równocześnie zapowiadam, że ograniczać będziemy też wsparcie dla innych forków Archa jeśli albo będą miały swoje, polskie fora, albo też ich rozwój będzie na tyle samodzielny w stosunku do Archa, że trudno będzie nam sprostać ich dalszemu wspieraniu. Obecnie jednak wycofujemy się wyłącznie z tych trzech, o których mowa tutaj.


Hardware: AMD: A8-7410 APU with Radeon R5
Software (podaję wyłącznie odrębności): Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb, amdgpu (dla CIK), KDE, patche z POLAUR, Qt 5.12beta, KF5.51RC (build na Qt5.12), qt5-webkit (build na Qt5.12), Plasma 5.14 (build na KF5.51)

Offline

#2 2018-09-05 13:49:16

snapy
Użytkownik
Data rejestracji: 2018-09-05
Liczba postów: 14

Odp: Koniec wsparcia dla Manjaro, Chakra i KaOS na forum

I bardzo dobrze, Manjaro ma własne forum po polsku, nie jest zbytnio zgodne z Archem. Jedynie tylko Antergos i RebornOS są najbliżej Archa dodając tylko swoje graficzne instalatory GUI i małe repozytoria od siebie.

Offline

Stopka

Napędzają nas PacmanVPS i MegiTeam

Forum oparte na FluxBB