Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-08-28 08:16:23

Wasper
Użytkownik
Data rejestracji: 2018-08-28
Liczba postów: 2

Odzyskanie windowsa po instalacji archa

Witajcie.

Mam taki problem. Kupilem della z windowsem. Z racji ze orginalny stwierdzilem, ze nie zaszkodzi zostawic. Podzielilem partycje, zainstalowalem archa i smiga. Lista systemow pojawia sie na poczatku i mam tam archa i mam windows boot manager. Jak wybiuore windowsa to zaczyna sie ladowac, ale po jakims czasie wyskakuje blad, ze nie da sie wystartowac systemu.

Mozecie dac mi jakies wskazowki jak to zrobic poprawnie?
Bede wdzieczny za kazda pomoc.

Pozdrawiam
W

#2 2018-08-28 08:40:44

pavbaranov
Administrator
Data rejestracji: 2015-08-22
Liczba postów: 1,662

Odp: Odzyskanie windowsa po instalacji archa

Bladego pojęcia nie mam, bo nie mam też Windows, a informacje dość oszczędne i prawdopodobnie wymagające wiedzy z Windows, ale zacznij szukać na wiki Archa.

Inna sprawa, że jeśli tam nic nie było (jeszcze), to może najszybciej byłoby Ci przywrócić/zainstalować od nowa Windows, a potem poprawnie - posiłkując się tym wiki - dograć Archa.

Hardware: AMD: A8-7410 APU with Radeon R5
Software (podaję wyłącznie odrębności): Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb (4.19.10rc m.in. PDS, UKSM, BFQ-MQ/SQ), amdgpu (dla CIK), KDE, patche z POLAUR

#3 2018-08-28 09:07:39

Wasper
Użytkownik
Data rejestracji: 2018-08-28
Liczba postów: 2

Tam byl windows fabrycznie, doinstalowalem archa, wydzielona partycje mialem, bo celowo mialem zrobiona na starcie tylko partycje na system windows a resztedo podzialu

#4 2018-08-28 09:25:45

pavbaranov
Administrator
Data rejestracji: 2015-08-22
Liczba postów: 1,662

No dobrze, ale co to nam mówi?

Z opisu wygląda, że coś się złego podziało z bootowaniem Windows. Co? Kto to wie?

No, dobra, skoro tak, to poprosimy o więcej informacji:
1. Która wersja Windows?
2. Jak bootowana (BIOS/UEFI)?
3. Jak zainstalowany Arch, a w szczególności też jak bootowany (BIOS/UEFI)?
4. Jaki bootloader?
5. Jakie ustawienia tzw. fast start-up?
6. Jakie ustawienia SafeBoot?
7. Czy podczas instalacji Archa Windows był kompletnie zamknięty?
8. Czy czytałeś wiki, które podesłałem i czy np. rozdział o przywracaniu bootloadera Windows nie byłby rozwiązaniem?
9. W necie sporo informacji o tego typu przypadkach - próbowałeś jakiegoś?
10. O ile wiem, to Windows ma możliwość uruchomienia go w taki sposób, by "przywrócił się", naprawił - próbowałeś?

PS: Obawiam się, że na tym forum masz bardzo małe szanse znalezienia kogoś, kto ma jeszcze Windows, a już na pewno kogoś, kto się tu udziela.

Hardware: AMD: A8-7410 APU with Radeon R5
Software (podaję wyłącznie odrębności): Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb (4.19.10rc m.in. PDS, UKSM, BFQ-MQ/SQ), amdgpu (dla CIK), KDE, patche z POLAUR

Stopka

Napędzają nas PacmanVPS i MegiTeam

Forum oparte na FluxBB