Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-08-20 09:16:36

kamil
Użytkownik
Data rejestracji: 2017-03-22
Liczba postów: 5

[SOLVED] kmail - wyświetlanie wiadomości w formacie HTML

Witam

Postanowiłem powrócić do Kmail jako klienta poczty i po skonfigurowaniu programu pojawił się problem z wyświetlaniem treści maili w formacie HTML - z formatowaniem i obrazami.
W ustawieniach zaznaczyłem opcję wyświetlania w HTML niestety maile dalej nie są wyświetlane z żądany sposób.
Konieczne jest kliknięcie w każdym przeglądanym mailu aby został wyświetlony w formacie HTML.

Prośba o wspracie jak można rozwiązać ten problem.
Niby jest to drobiazg ale trochę uprzykrza życie.

DE: KDE Plasma 5.13.4

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez kamil (2018-08-21 09:59:22)

#2 2018-08-20 09:38:16

pavbaranov
Administrator
Data rejestracji: 2015-08-22
Liczba postów: 1,654

Odp: [SOLVED] kmail - wyświetlanie wiadomości w formacie HTML

kamil napisał/a:

W ustawieniach zaznaczyłem opcję wyświetlania w HTML

Mogę wiedzieć gdzie konkretnie i co zaznaczyłeś? O ile wiem, to KMail opcję automatycznego wyświetlania wiadomości w formacie HTML traktuje jako kwestię bezpieczeństwa, a zatem: Ustawienia KMail -> Bezpieczeństwo -> HTML ma pierwszeństwo przed zwykłym tekstem. Sprawdziłem w KMail 5.9.0 (czyli KDE Applications 18.08; wersja Plasma i w ogóle jej istnienie w systemie nie ma tu nic do rzeczy).
Oprócz tego masz jeszcze oddzielne ustawienie dotyczące opcji edycji/odpowiedzi w formacie HTML, a nie zwykłym tekście.

IMO - Dobrze, jeśli wybór podglądu w formacie HTML ustawiony jako preferowany jeśli tylko wiadomość jest w takim formacie był poprzedzony pełnym rozeznaniem zagrożeń, jakie z nim są związane i był wyborem świadomym, a nie jedynie podyktowanym wrażeniami estetycznymi.

Hardware: AMD: A8-7410 APU with Radeon R5
Software (podaję wyłącznie odrębności): Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb (4.19.8 m.in. PDS, UKSM, BFQ-MQ/SQ), amdgpu (dla CIK), KDE, patche z POLAUR

#3 2018-08-20 10:03:02

kamil
Użytkownik

zaznaczyłem w zakładce bezpieczeństwo - HTML ma pierwszeństwo przed zwykłym tekstem oraz drugą opcję  - zgodę na wczytywanie odnośników z internetu.

Mniej więcej jakiś rok temu używałem kmail i zaznaczenie tej opcji powodowało poprawne wyświetlanie wiadomości bez konieczności ddodatkowego kliknięcia w każdej wiadomości.

Zgadzam się że standardowe ustawienia są bezpieczniejsze natomiast w przypadku kilku subskrypcji jakie mam ustawione, np. z księgarni wiadomości wyświetlane w formacjie HTML są dużo bardziej czytelne.

#4 2018-08-20 10:14:26

pavbaranov
Administrator

kamil napisał/a:

zaznaczyłem w zakładce bezpieczeństwo - HTML ma pierwszeństwo przed zwykłym tekstem oraz drugą opcję  - zgodę na wczytywanie odnośników z internetu.

I mimo tego nie wyświetla w HTML? Jaka wersja KMail?

Software (podaję wyłącznie odrębności): Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb (4.19.8 m.in. PDS, UKSM, BFQ-MQ/SQ), amdgpu (dla CIK), KDE, patche z POLAUR

#5 2018-08-20 10:23:00

kamil
Użytkownik

wersja kmail 18.08.0-1

wiadomość jest wyświetlana w HTML dopiero po kliknięciu w oknie wiadomości aby mail został wyświetlony jako HTML
sytuacja jest analogiczna nawet jak otwieram tą samą wiadomość ponownie

#6 2018-08-20 11:46:08

pavbaranov
Administrator

Cóż - mogę jedynie powiedzieć, że przy tej samej wersji, tym samym ustawieniu w KMail u mnie automatycznie wyświetla HTML. To ustawienie - o ile widzę zmienia plik ~/.config/kmail2rc. Spróbuj zrobić jego backup, skasuj i spróbuj ustawić od początku tak, jak chcesz. Może to coś da.
Sprawdź też, czy masz zainstalowane opcjonalne zależności dla KMail (ew. Kontact) - ja mam cały "zestaw" KDEPIM.

#7 2018-08-20 12:19:42

kamil
Użytkownik

Z KDEPIM mam zainstalowany tylko kmail, korganizer oraz kontact.
Wrócę do domu i doinstaluję brakujące paczki z zestawu KDEPIM oraz sprawdzę plik konfiguracyjny.

#8 2018-08-21 09:58:50

kamil
Użytkownik

przeglądając ustawienia Kmaila znalazłem rozwiązanie problemu.

otwieramy wiadomość email - klikamy PPM na adresata i z opcji wybieramy Pokaż format HTML i zaznaczamy obie opcje czyli Pokaż format HTML otrzymując pocztę od tego kontaktu oraz Wczytaj zewnętrzny odnośnik gdy poczta przychodzi od tego kontaktu.

Wtedy wszystkie wiadomości od danego adresata wczytają się automatycznie w formacie HTML.

Rzowiązanie chyba bezpieczniejsze niż format HTML dla wszystkich wiadomości.

Wątek zamykam

Stopka

Napędzają nas PacmanVPS i MegiTeam

Forum oparte na FluxBB