Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-01-13 17:36:16

TomaszGasior
Użytkownik
Lokalizacja: śląskie
Data rejestracji: 2017-07-13
Liczba postów: 12
WWW

freetype2-ultimate5 — czcionki prawie jak z ultimate5 w Infinality

Pamiętacie pacz Infinality? Niestety od połowy 2016 roku autor pacza nie kontaktuje się ze światem, a aktualnie obecne w AUR paczki z FreeType2 wraz ze „spaczowanym paczem” są osierocone.

Nie potrafię pracować na komputerze z Linuksem bez pacza Infinality, w szczególności bez trybu `ultimate5`, który jest moim ulubionym. ;-) Przed przypadek odkryłem, że mogę prawie identyczny efekt uzyskać dzięki prostym paczom nakładanym na aktualną bibliotekę FreeType2 — części pacza Infinality zostały umieszczone już spory czas temu w upstreamie FreeType. Po powierzchownych testach umieściłem moją paczkę w AUR pod nazwą `freetype2-ultimate5`. Mój bardzo drobny pacz (dwie linijki) włącza chronioną patentami Micro$oftu technologię ClearType oraz troszkę zmienia jej domyślne parametry, aby upodobnić wygląd czcionek do trybu `ultimate5` Infinality.

Na moim komputerze (sprawdzałem najnowsze Manjaro  oraz w pełni zaktualizowany Arch) działa poprawnie. Proszę od feedback od was — czy działa?
Link do paczki: https://aur.archlinux.org/packages/freetype2-ultimate5/
Po instalacji najlepiej zrestartować komputer lub sesję DE. Zmienna `INFINALITY_FT` i modyfikacje w `/etc/profile.d/freetype.sh` nie są potrzebne.

Zrzuty ekranowe dla porównania w kolejności: zwykłe freetype, freetype-infinality-ultimate z AUR, mój pacz.
* http://en.zimagez.com/zimage/caja-termfreetype.php ; http://en.zimagez.com/zimage/caja-terminfinality.php ; http://en.zimagez.com/zimage/caja-termmy.php
* http://en.zimagez.com/zimage/google-tekstfreetype.php ; http://en.zimagez.com/zimage/google-tekstinfinality.php ; http://en.zimagez.com/zimage/google-tekstmy.php
* http://en.zimagez.com/zimage/readmefreetype.php ; http://en.zimagez.com/zimage/readmeinfinality.php ; http://en.zimagez.com/zimage/readmemy.php

Offline

#2 2018-01-24 08:27:27

trutek
Użytkownik
Data rejestracji: 2015-11-06
Liczba postów: 29

Odp: freetype2-ultimate5 — czcionki prawie jak z ultimate5 w Infinality

Działa, dzieki za pracę, mozna liczyć na regularne aktualizacje?

Offline

#3 2018-01-26 01:25:48

TomaszGasior
Użytkownik
Lokalizacja: śląskie
Data rejestracji: 2017-07-13
Liczba postów: 12
WWW

Odp: freetype2-ultimate5 — czcionki prawie jak z ultimate5 w Infinality

Sam z tego korzystam — jak napisałem, nie umiem żyć bez ultimate5 — tak więc będę, choćby sam dla siebie, aktualizował paczkę AUR (mam dwa komputery z Archem, tak jest wygodniej).

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB