Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-11-30 16:12:34

witux
Użytkownik
Data rejestracji: 2017-11-04
Liczba postów: 21

[SOLVED] Drukarka sieciowa brother i pakiety z aur

W jaki sposób zainstalować sterowniki drukarki z AUR?
brother-hll2340dw
Nie miałem z Archem kontaktu więc myślę debianowo ;)
Cups odpaliłem. lib32-glibc zainstalowane. Rozpakowałem te pakiety przez rpmextract.sh i co dalej?

Dell E6410 - Intel® Core™ i5-560M  - 4.14.3-1-ARCH * LXDE
Lenovo M58p - Intel® Core™ 2 Duo E8400 - 4.14.3-1-ARCH * LXDE

#2 2017-11-30 17:07:54

pavbaranov
Administrator
Data rejestracji: 2015-08-22
Liczba postów: 1,661

Odp: [SOLVED] Drukarka sieciowa brother i pakiety z aur

Cóż... polecam zaznajomienie się z wiki Archa oraz... przeglądnięcie/przeszukanie naszego forum, także korzystając z "szukajki". Masz tam doprawdy wszystko.
Generalnie:
1. Odrzucić przyzwyczajenia z innych systemów.
2. Instalować zawsze i wszystko z pomocą pacmana (tak, nawet z AUR tak to jest instalowane, tyle, że wcześniej wymaga "spaczkowania" do pkg.tar, oraz ewentualnej kompilacji); rpmextract.sh raczej nie będzie Ci potrzebny.
3. Oprócz wiki Archa możesz sobie przeczytać choćby tu: http://linux-pavbaranov.blogspot.com/20 … t-czy.html (tak, autoreklama :)). I taki sposób trzeba pamiętać. Muszę jeszcze jedną rzecz dopisać tam, czyli info, że tarball można z AUR ściągnąć przez git clone adres.
4. Najprościej stosuje się jakieś AURhelpery jak np. pacaur, pkgbuilder, trizen, yaourt, czy graficzne octopi bądź pamac.

I przykładowo dla Twojej drukarki:

git clone https://aur.archlinux.org/brother-hll2340dw.git
cd brother-hll2340dw
makepkg -sirc

W tłumaczeniu na polski ;)
Pierwsza linia dokonuje ściągnięcia sklonowania katalogu ze wszystkim co w nim jest z GITa AUR. Druga - wiadomo, a trzecia dokonuje budowy paczki wraz z zainstalowaniem ewentualnych zależności, jej instalacji za pomocą pacmana oraz wyczyszczenia katalogu z pozostałości budowania.

PS: Więcej inicjatywy, albowiem tego typu informacje są naprawdę bardzo powszechne i bardzo dobrze udokumentowane.

Hardware: AMD: A8-7410 APU with Radeon R5
Software (podaję wyłącznie odrębności): Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb (4.19.8 m.in. PDS, UKSM, BFQ-MQ/SQ), amdgpu (dla CIK), KDE, patche z POLAUR

#3 2017-11-30 18:38:53

witux
Użytkownik
Data rejestracji: 2017-11-04
Liczba postów: 21

Odp: [SOLVED] Drukarka sieciowa brother i pakiety z aur

Bardzo dziękuję. Jutro sprawdzę tą drukarkę jak będę w pracy i napiszę czy się udało. :)

EDIT:
Brother zainstalowany i działa.

Dell E6410 - Intel® Core™ i5-560M  - 4.14.3-1-ARCH * LXDE
Lenovo M58p - Intel® Core™ 2 Duo E8400 - 4.14.3-1-ARCH * LXDE

Stopka

Napędzają nas PacmanVPS i MegiTeam

Forum oparte na FluxBB