Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-10-21 09:17:39

Kx_liner
Użytkownik
Data rejestracji: 2015-10-25
Liczba postów: 152

Problem z instalacją gkrellm w Antergos

Ikona tego programu jest niewidoczna w menu. Startując z terminala mam kod błedu:

$ gkrellm

(gkrellm:2231): GLib-CRITICAL **: g_strstr_len: assertion 'haystack != NULL' failed

Nie wiem co to oznacza. Może brakuje w systemie jakiejś biblioteki skoro w środowisku plasma wszystko jest OK.
Zgłosiłem ten błąd u developerów Antergos-a i u opiekuna pakietu w Arch-u. Niestety żadnej odpowiedzi. Chyba łatwiej nawiązać kontakt z inną cywilizacją niż dostukać się  do nich :\

Używam środowiska Plazma + Lenovo ThinkPad T520 Intel Core i5

#2 2016-10-21 09:36:59

pavbaranov
Administrator
Data rejestracji: 2015-08-22
Liczba postów: 1,661

Odp: Problem z instalacją gkrellm w Antergos

Jakie to środowisko? Jaki zestaw ikon? Sprawdź, czy masz na dysku plik gkrellm.png

Wytłumaczenie błędu masz tu: https://developer.gnome.org/glib/stable … strstr-len, ale pewnie, by z polskiego na nasze, przydałby się jakiś programista, najlepiej obeznany w gtk.

Hardware: AMD: A8-7410 APU with Radeon R5
Software (podaję wyłącznie odrębności): Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb (4.19.8 m.in. PDS, UKSM, BFQ-MQ/SQ), amdgpu (dla CIK), KDE, patche z POLAUR

#3 2016-10-21 09:48:27

Kx_liner
Użytkownik

Tak, istotnie. Z reguły oprogramowanie jest obecnie pisane w języku C, a ja nawet nie liznąłem tego tematu. Pisałem również do programisty na GitHub-ie. Też bez odpowiedzi.
Za to inny programista z GitHub-a pomógł mi zainstalować poprawnie Clamtk - brakowało jednej paczki.

A co do gkrellm.png, to nie mam tej ikony. Program mlocate nie podaje mi żadnej jej lokalizacji.

W Fedorze jest starsza wersja tego programu i wszystko działa OK.
Nie rozumiem tylko tego dlaczego u Ciebie ten monitor instaluje się bez problemów, a u mnie nie.

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-21 15:32:21)

#4 2016-10-21 18:57:27

pavbaranov
Administrator

Ikona to może być również krell.png. Niemniej jednak wygląda na to, że sam program nie dostarcza takiej ikony. Jeśli zatem jakaś  paczka ikon nie będzie mieć ikony gkrellm, to nie otrzymasz jej w menu (ja mam "ogólną" aplikacji). Ze względu na sposób działania tego monitora - w tle - praktycznie jej ikona nie jest potrzebna.
Tak, czy inaczej - albo znajdziesz jakiś zestaw ikon, który zawiera ikonę tego programu, albo znajdziesz plik (g)krellm.png/ico (ten drugi trzeba przekonwertować), albo musisz mu przypisać jakąś ikonę "ogólną".

Kod błędu nie ma z brakiem ikony w menu chyba niczego wspólnego.

Software (podaję wyłącznie odrębności): Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb (4.19.8 m.in. PDS, UKSM, BFQ-MQ/SQ), amdgpu (dla CIK), KDE, patche z POLAUR

#5 2016-10-21 19:04:53

Kx_liner
Użytkownik

Po instalacji systemu daję ten program do puli programów startowych. Tutaj jednak system kompletnie go nie widzi. Nie wiem czy czekać na aktualizację, czy też próbować zrobić dowgrade o ile to możliwe.

#6 2016-10-21 19:18:48

pavbaranov
Administrator

Tu nie chodzi o downgrade (jak sądzę).
Wywołaj gkrellm z konsoli - uruchamia się? Oprócz błędu, który pokazałeś coś jest innego? Wrzuć na jakiś pastebin. Jeśli masz jeszcze Fedorę/Chapeau zobacz, czy masz jakiś plik gkrellm.desktop itp. w /etc/xdg/autostart.
Możesz również spróbować: https://aur.archlinux.org/packages/gkrellm-git/

#7 2016-10-21 21:15:50

Kx_liner
Użytkownik

Próbowałem gkrellm-git i tak samo jest niewidoczny dla systemu. Ikony mam te Glass, bo one są do GNOME. Tam jest ikona do Gkrellm i w każdym przypadku (oprócz Antergos-a) wyświetla się w memu po zainstalowaniu tego programu.  Fedorę/Chapeau odinstalowałem robiąc miejsce dla Antergos-a.
Z konsoli ten program się uruchamia z wiadomym błędem.

$ ls /etc/xdg/autostart/
at-spi-dbus-bus.desktop         pamac-tray.desktop
caribou-autostart.desktop       print-applet.desktop
gnome-keyring-pkcs11.desktop    pulseaudio.desktop
gnome-keyring-secrets.desktop   tracker-extract.desktop
gnome-keyring-ssh.desktop       tracker-miner-apps.desktop
gnome-settings-daemon.desktop   tracker-miner-fs.desktop
gsettings-data-convert.desktop  tracker-miner-rss.desktop
light-locker.desktop            tracker-miner-user-guides.desktop
nautilus-autostart.desktop      tracker-store.desktop
nm-applet.desktop               user-dirs-update-gtk.desktop
orca-autostart.desktop

Jak widać gkrellm tam nie występuje.

Pisałem do developerów Antergos-a i do opiekuna pakietu, oraz do programisty na githubie - cisza...

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-21 21:18:45)

#8 2016-10-21 21:41:59

pavbaranov
Administrator

Skoro występuje to w Antergosie - to zgłoś (zgłosiłeś) tam bug.
Co to są ikony "glass" nie mam pojęcia. W repozytorium Archa nie występują. Pokaż paczkę, może coś z niej się będzie można dowiedzieć.
Skoro nie występuje w /etc/xdg/autostart, to gkrellm masz uruchamiany - jeśli "auto" - to już w sesji Gnome.
Swoją ścieżką czy w Gnome nie ma jakiegoś narzędzia do ustawiania sobie ikon?

#9 2016-10-21 21:51:37

Kx_liner
Użytkownik

@Swoją ścieżką czy w Gnome nie ma jakiegoś narzędzia do ustawiania sobie ikon?

Nie mam pojęcia, bo nigdy przedtem się tym nie interesowałem. Wchodzisz w Dostrajanie i w wyglądzie wybierasz sobie zestaw ikon.

@Co to są ikony "glass" nie mam pojęcia.

Wejdź sobie do pobierania ikon w ustawieniach Twojego systemu i w  najczęściej pobieranych wpisz "glass" . Następnie kliknij na link i otworzy Ci się strona z której sobie tę paczkę ściągniesz. Rozpakuj i pooglądaj. Według mnie to najpiękniejsze ikony dla Linuxa.

Zastanawiam się czy można by było ściągnąć sobie paczkę ze strony Gklrellm http://gkrellm.srcbox.net/releases/gkre … .9.tar.bz2 i skompilować, czy jesteśmy skazani na AUR?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Odpowiedź: Tak.
Ściągnąłem, zainstalowałem - system go nie widział. Zainstalowałem na niego nasz pakiet pacmanem i dalej kiszka. Zrobiłem link symboliczny /usr/bin/gkrellm do katalogu ~/.config/autostart/ i też mi to nic nie dało.
.................
Bez komentarza.

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-21 22:55:14)

#10 2016-10-22 00:33:24

pavbaranov
Administrator

Być może widzisz ze stopki - mam Plasma 5. Jakiekolwiek narzędzia, które mam winny mi dostarczać ikony dla tego środowiska (choć niestety użytkownicy Gnome store.kde.org już zabałaganili). Ikon z "glass" jest kilka. Są takie jeszcze w gnome-look.org. Jedne w AUR i... innych nie ma. Skąd u licha mam wiedzieć, które zainstalowałeś? Zwłaszcza, że podajesz sprzeczne informacje (w jednym poście - nie masz takiej ikony, w drugim - ponoć pośród tego zestawu Glass - ikonę masz).

Gkrellm jest programem gtk+2. Ty masz środowisko Gtk+3. Poczytaj sobie na wiki Archa. Prawdopodobnie powinieneś mieć dwa zestawy - jeden dla Gtk2, drugi dla Gtk3. Potem konfigurujesz albo bezpośrednio w plikach - raz jeszcze wiki Archa o Gtk przyda się.

Jeśli chodzi o ostatnią kwestię. Możesz mi wyjaśnić jak inaczej chcesz kompilować gkrellm w stosunku do tego co jest w oryginalnym pliku PKGBUILD? Nowszą wersję niż w repozytorium możesz łatwo mieć:
- ściągasz sobie pliki źródłowe służące do budowania paczki (np. yaourt -G gkrellm, bo chyba yaourt w Antergosie jest),
- edytujesz PKGBUILD i wpisujesz nową wersję programu,
- aktuallizujesz sobie sumy kontrolne,
- budujesz przez makepkg.
Uwaga - nadal nie uzyskasz ikony dla gkrellm :)
I jeszcze jedno - tylko wówczas, gdy wprowadzisz do systemu aplikację poprzez menedżer paczek (pacman) będziesz mógł zachować porządek w systemie. Innymi słowy - jeśli masz coś ochotę skompilować, to również należy napisać dla tej kompilacji PKGBUILD i stworzyć paczkę pacmana.

#11 2016-10-22 09:34:52

Kx_liner
Użytkownik

Już Ci odpowiadam:
Nie podałem Ci sprzecznych informacji, bo pytałeś o gkrellm.png, a takiej mi mlocate nie znalazł w systemie.
W Glass są ikony *.svg, a paczka z której ja korzystam ma nazwę glass_by_palko_drawing-d6awjd3.7z. Wyjaśniam też: pliki *.svg to grafika wektorowa. Jak Cię to zainteresuje, to poczytaj sobie w necie na ten temat. W Fedorze ikona była od początku po instalacji pakietu. Po zmianie zestawu  ikon nadal była.
Sprawdziłem: mam gtk2 i gtk3.
Yaourt w Antergosie jest ale proszę przybliż mi te trzy kwestie, bo nigdy tego nie robiłem:
- edytujesz PKGBUILD i wpisujesz nową wersję programu,
- aktuallizujesz sobie sumy kontrolne,
- budujesz przez makepkg.

Proszę Cię zobacz tę paczkę ze strony gkrellm, czy można z tego zrobić paczkę dla pacmana?

A teraz na ostatek info: Kiedy zaczynałem przygodę z Antergosem to Gkrellm instalował się prawidłowo.

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-22 09:37:23)

#12 2016-10-22 10:09:35

pavbaranov
Administrator

Od końca - gkrellm instaluje Ci się prawidłowo skoro działa (tu chyba nie masz żadnych problemów).

Nie mam potrzeby patrzeć na źródła ze strony gkrellm - skoro piszę co tam jest, to znaczy się, że przeglądałem. Źródła się budują i tworzy prawidłowa paczka. Braku ikony w menu to nie zmieni. Przy okazji - co do zasady z każdych źródeł dla linuksa zrobisz paczkę nie tylko dla Archa, ale dla dowolnej dystrybucji.
Skoro jednak chcesz:
1.

yaourt -G gkrellm && cd gkrellm

2. edytujesz dowolnym edytorem znajdujący się tu plik PKGBUILD; ja edytuję za pomocą nano, skoro jestem już w konsoli ;). Szukasz linii:

pkgver=2.3.8

zmieniasz na:

pkgver=2.3.9

3.

updpkgsums && makepkg -sirc

Finito - masz zainstalowane gkrellm w wersji 2.3.9. O budowaniu paczek masz tu: http://linux-pavbaranov.blogspot.com/20 … t-czy.html (przy okazji - zdało by się forum przeglądnąć, bo info na ten temat jest).

I wracając do nieszczęsnej ikony. Stosujesz niestandardowy zestaw ikon. Jeśli coś nie działa nie wiadomo z jakiej przyczyny (leży po stronie wadliwego zestawu ikon, plików konfiguracyjnych, czy po stronie programu). Dlatego tak ważne i istotne jest sprawdzenie, czy na tzw. standardowych ustawieniach danego systemu/środowiska (z jego standardowymi ikonami, wystrojami itp.) błąd występuje również, czy nie. Innymi słowy - przywróć pierwotny wygląd (choćby testowo, np. na innym, testowym, użytkowniku lub w sesji gościa, jeśli taką masz) i sprawdź, czy problem z brakiem ikony również występuje.

#13 2016-10-22 10:28:36

Kx_liner
Użytkownik

Ale przy zmianie zestawu ikon Gkrellm jest nadal niewidoczny. To nie jest sprawa ikon Glass. Poprzednio w Antergosie i w innych dystrybucjach Gkrellm był widoczny przy tym zestawie ikon.

#14 2016-10-22 11:01:13

pavbaranov
Administrator

To jest sprawa konfiguracji. Nie jest to najprawdopodobniej - bo głowy nie dam, ale niczego w źródłach, ani zbudowanej paczce nie widzę - sprawa związana z aplikacją.
Co masz w plikach:

~/.config/gtkrc-2.0
~/.config/gtk-3.0/settings.ini

#15 2016-10-22 11:17:38

Kx_liner
Użytkownik

$ ls -la .config/gtkrc-2.0
ls: nie ma dostępu do '.config/gtkrc-2.0': Nie ma takiego pliku ani katalogu
$ cat .config/gtk-3.0/settings.ini
[Settings]
gtk-application-prefer-dark-theme=1

#16 2016-10-22 11:22:29

pavbaranov
Administrator

W ani jednym pliku nie masz żadnych ustawień dla ikon. Pierwszego (dla aplikacji Gtk2, czyli również gkrellm) - w ogóle nie masz.
Poszukaj, czy masz jeszcze jakiś plik gtkrc, który by to ustawiał; podobnie dla Gtk3.
Zerknij w końcu na wiki Archa o Gtk :) https://wiki.archlinux.org/index.php/GTK%2B

#17 2016-10-22 12:47:18

Kx_liner
Użytkownik

Sorry :( ale mnie trochę odrzuca od studiowania wiki Archa, bo moja znajomość angielskiego jest do ... , a tłumaczenie przez Google jest takie jak Ci kiedyś pokazałem (nie wiem czy to przeczytałeś).
Szkoda, że nasi developerzy nie mają chęci tłumaczyć tych tekstów. Niestety w Gentoo jest podobna kiszka. Wszystkie języki tam są oprócz polskiego.
Cały świat ma obowiązek mówić po angielsku!!!

#18 2016-10-22 12:54:32

pavbaranov
Administrator

Sorry, ale dlaczego wymagasz od kogoś, by to za Ciebie czytał? :) Masz jeszcze czeski, niemiecki, hiszpański, włoski, japoński (przyznam, że nie wiem, który), rosyjski, ukraiński i (bodaj uproszczony) chiński.

Jeśli chodzi o wiki - to nie jest kwestia deweloperów, a społeczności. Od deweloperów Archa pochodzi pewnie z 5-10% treści. Pośród deweloperów Archa (wszystkich bodaj 16 :)) jest jeden Polak. Nikt nie stworzy tych tekstów, jeśli to sama, polska społeczność ich nie stworzy.

Jeśli nie znasz żadnego z tych 9 języków, to poszukaj informacji o konfiguracji Gtk (2 i 3) po polsku (lub Gnome 2 i 3, bo również winno być wówczas o Gtk+). Biorąc pod uwagę, że to popularne frameworki, to pewnie gdzieś, ktoś, coś napisał. Zacząłbym od wiki Fedory, bo ta dystrybucja ma najlepiej rozwiniętą pomoc dla Gtk.

W międzyczasie pokaż jeszcze wynik komendy:

env

#19 2016-10-22 12:58:09

Kx_liner
Użytkownik

To w takim razie zwracam honor polskiemu developerowi.
Znam język rosyjski, mam żonę Ukrainkę która biegle włada tym językiem, jak i ukraińskim ale terminów informatycznych nie zna.

Zrobiłem sobie plik ~/.gtkrc-2.0 według receptury z Arch wiki i nic to nie dało.

$ env
XDG_VTNR=7
XDG_SESSION_ID=c2
XDG_GREETER_DATA_DIR=/var/lib/lightdm-data/wojtek
TERM=xterm-256color
SHELL=/bin/bash
XDG_MENU_PREFIX=gnome-
VTE_VERSION=4601
GJS_DEBUG_OUTPUT=stderr
WINDOWID=35651590
GJS_DEBUG_TOPICS=JS ERROR;JS LOG
USER=wojtek
XDG_SESSION_PATH=/org/freedesktop/DisplayManager/Session0
XDG_SEAT_PATH=/org/freedesktop/DisplayManager/Seat0
SSH_AUTH_SOCK=/run/user/1000/keyring/ssh
SESSION_MANAGER=local/W-LatitudeE6500:@/tmp/.ICE-unix/679,unix/W-LatitudeE6500:/tmp/.ICE-unix/679
MOZ_PLUGIN_PATH=/usr/lib/mozilla/plugins
PATH=/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/bin:/usr/lib/jvm/default/bin:/usr/bin/site_perl:/usr/bin/vendor_perl:/usr/bin/core_perl
MAIL=/var/spool/mail/wojtek
DESKTOP_SESSION=gnome
QT_QPA_PLATFORMTHEME=qgnomeplatform
LC_COLLATE=pl_PL.UTF-8
XDG_SESSION_TYPE=x11
PWD=/home/wojtek
EDITOR=/usr/bin/nano
LANG=pl_PL.UTF-8
GDMSESSION=gnome
XDG_SEAT=seat0
HOME=/home/wojtek
SHLVL=1
GNOME_DESKTOP_SESSION_ID=this-is-deprecated
XDG_SESSION_DESKTOP=gnome
LOGNAME=wojtek
DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS=unix:path=/run/user/1000/bus
BROWSER=/usr/bin/chromium
XDG_RUNTIME_DIR=/run/user/1000
DISPLAY=:0
XDG_CURRENT_DESKTOP=GNOME
COLORTERM=truecolor
XAUTHORITY=/home/wojtek/.Xauthority
_=/usr/bin/env

Wysłałem ten bug do developerów Antergos-a i co otrzymałem:
"Hi Wojciech,

I'm sorry, but this address is for GitHub support. You may have been looking for support for a specific project hosted on GitHub.

https://github.com/Antergos/lightdm-webkit2-greeter

If you have issues or questions with a project hosted on GitHub.com, please check the project's README file for an official website or contact information. Alternatively, you can either use the GitHub project's issue tracker, contact the project's mailing list (if it has one), or contact the project owner directly by checking their GitHub profile for contact details.
"

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-22 13:33:01)

#20 2016-10-22 13:39:11

pavbaranov
Administrator

To korzystaj z tych tłumaczeń rosyjskich/ukraińskich. One są bardzo dobre. Ba, niekiedy lepsze od angielskiego oryginału.

W "środowisku" niczego nie widzę. Nie sądzę, by jakiś wariat w Antergosie prekonfigurował Ci ~/.bashrc, czy ~/.bash_profile i tu ustawiał ikony itp. (ale sprawdź). Wobec powyższego - jak się wydaje - spokojnie możesz utworzyć i/lub dopisać odpowiednie dane do ww. plików settings.ini oraz gtkrc-2.0 (dla pewności sprawdź jeszcze, czy takich nie masz w ~/.config i/lub w ~/.config/gtk* (za gwiazdkę 2 i 3).
Znów - dla pewności - możesz pokazać zawartość plików gtkrc oraz settings.ini, które winny być w - odpowiednio - /etc/gtk2.0 i /etc/gtk3.0

Zawartość (dowolnych) plików sterujących gtk w zakresie motywu ikon wygląda tak, jak to pokazali tu: https://wiki.archlinux.org/index.php/GT … figuration
czyli powinieneś mieć tam np.:

gtk-icon-theme-name="breeze"

(to oczywiście przykład z moich plików - motyw ikon = breeze), przy czym uwaga - wiem, że Gtk miało problem z czytaniem ;) W moim przypadku masz nazwę motywu pisaną małą literą oraz w cudzysłowie. Niekiedy wymagało to albo wielkiej pierwszej litery (patrz przykład na wiki Archa) i/lub bez cudzysłowu (patrz przykład na wiki Archa).

Kx_liner napisał/a:

Zrobiłem sobie plik ~/.gtkrc-2.0 według receptury z Arch wiki i nic to nie dało.

Przelogowałeś środowisko?

#21 2016-10-22 13:53:01

Kx_liner
Użytkownik

$ cat .gtkrc-2.0 
gtk-icon-theme-name = "Glass"
gtk-theme-name = "Adwaita"
gtk-font-name = "DejaVu Sans 11"

Nie tylko przelogowałem środowisko, ale i zrestartowałem system.

# ls /etc/gtk2.0
ls: nie ma dostępu do '/etc/gtk2.0': Nie ma takiego pliku ani katalogu
# ls  /etc/gtk3.0
ls: nie ma dostępu do '/etc/gtk3.0': Nie ma takiego pliku ani katalogu

Próbowałem sobie skompilować gkrellm według Twojej recepty ale niestety:

$ updpkgsums && makepkg -sirc
==> ERROR: PKGBUILD not found or is not a file

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-22 13:58:25)

#22 2016-10-22 14:12:58

pavbaranov
Administrator

Kx_liner napisał/a:

Próbowałem sobie skompilować gkrellm według Twojej recepty ale niestety:

$ updpkgsums && makepkg -sirc
==> ERROR: PKGBUILD not found or is not a file

Polecenia musisz wydać w katalogu, w którym jest PKGBUILD. W tym przypadku (pobranie przez yaourt) będzie to katalog gkrellm w tym katalogu, w którym wywołałeś yaourt -G. Szczerze - w materiale, który Ci przywołałem z mojego blogu masz wszystko napisane.

Daj jeszcze w ~/.config/gtk-3.0/settings.ini

gtk-icon-theme-name=glass

(Wielkie/małe litery na początku oznaczenia są prawdopodobne; nie używam i nie będę używać Gnome :) zatem moja wiedza tu teoretyczna).

Jak w ogóle instalowałeś ten zestaw ikon, bo na 99% właśnie w tej instalacji jest problem. Jeśli manualnie, to zaktualizowałeś cache ikon? (zob.: https://wiki.archlinux.org/index.php/Icons#Manually - chodzi o to gtk-update-icon-cache

#23 2016-10-22 14:43:39

Kx_liner
Użytkownik

@Polecenia musisz wydać w katalogu, w którym jest PKGBUILD. W tym przypadku (pobranie przez yaourt) będzie to katalog gkrellm w tym katalogu, w którym wywołałeś yaourt -G.
Masz rację.
~/.gtkrc-2.0 - Czy wielkie, czy małe litery, to na nic się zdaje. kompletna kiszka :(

Teraz skopmpilowałem i zainstalowałem i

$ gkrellm

(gkrellm:5088): GLib-CRITICAL **: g_strstr_len: assertion 'haystack != NULL' failed

Ikona nadal niewidoczna.
Zastanawiam się nad tym, czy może by przejść na Archa, bo chyba ten Antegos jest trochę spieprzony. Już kiedyś instalowałem Archa z oryginalnej płyty, a obecnie są dobre instalatory.
Wiem, że mi odradzałeś, ale łatwiej nam będzie współpracować mając ten sam system na kompie. Ten temat możemy ciągnąć i ciągnąć, a chyba lepiej sobie zainstalować coś pewnego.

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-22 14:49:54)

#24 2016-10-22 15:52:12

pavbaranov
Administrator

Nie - jeśli przechodzić, to przejść na OpenSUSE, OpenMandriva... ewentualnie Manjaro. Jeśli chcesz mieć RR - to obie pierwsze można tak zrobić.
Arch wymaga co najmniej średnio zaawansowanego użytkownika. Z całym szacunkiem - nie jesteś. Absolutnie pomocna jest znajomość angielskiego, której u Ciebie brak.
Temat? Może ktoś bardziej obeznany ode mnie w środowiskach opartych na Gtk da radę Ci pomóc. Mi się pomysły wyczerpały.

#25 2016-10-22 15:58:38

Kx_liner
Użytkownik

OK
Dzięki  :)

Wróciłem do Korora Linux i mam w autostarcie plik gnome-gkrellm.desktop, którego nie było w Antergosie.

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-22 19:36:52)

Stopka

Napędzają nas PacmanVPS i MegiTeam

Forum oparte na FluxBB