Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-10-08 10:00:43

Kx_liner
Użytkownik
Data rejestracji: 2015-10-25
Liczba postów: 152

Clamtk nie daje się skonfigurować (Rozwiązany)

Mam następujący problem: clamtk po zainstalowaniu nie daje się skonfigurować na ustawienie harmonogramu skanowania.
Czy ktoś mi może coś podpowiedzieć? Może edycja pliku konfiguracyjnego w moim katalogu domowym... nie wiem tylko co mam wpisać.

Arch jest bardzo fajny dla entuzjastów Linuxa ale jest przy nim sporo dłubania ....

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-26 09:35:12)

Używam środowiska Plazma + Lenovo ThinkPad T520 Intel Core i5

#2 2016-10-08 10:08:18

pavbaranov
Administrator
Data rejestracji: 2015-08-22
Liczba postów: 1,661

Odp: Clamtk nie daje się skonfigurować (Rozwiązany)

Podniosłeś clamav? https://wiki.archlinux.org/index.php/ClamAV ClamTk to tylko graficzna nakładka na ClamAV, który musi być prawidłowo skonfigurowany.

-------------------------------------------------------------
Arch jest dla tych, którzy chcą Archa. Wg słów samych jego twórców: co najmniej dla średnio zaawansowanych użytkowników systemów linuksowych. Cenią sobie to "dłubanie", bo dzięki temu system działa, jak działać ma. "Wersja" :D dla "zwykłych" użytkowników, to Manjaro.
PS: Trzymajmy się wątku i problemów w nim zgłaszanych. Na różne opinie jest miejsce w Rozmowach niekontrolowanych.

EDIT:
Temat przywrócony, bo autor ponownie korzysta z Antergosa, a nawet udało mu się rozwiązać problem. Prosimy zatem o to rozwiązanie oraz oznaczenie wątku jako rozwiązany.

Hardware: AMD: A8-7410 APU with Radeon R5
Software (podaję wyłącznie odrębności): Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb (4.19.8 m.in. PDS, UKSM, BFQ-MQ/SQ), amdgpu (dla CIK), KDE, patche z POLAUR

#3 2016-10-26 09:34:17

Kx_liner
Użytkownik
Data rejestracji: 2015-10-25
Liczba postów: 152

Odp: Clamtk nie daje się skonfigurować (Rozwiązany)

Brakowało w systemie pakietu dostarczającego cron. Podpowiedział mi to opiekun pakietu z gihub-a.

Ostatnio edytowany przez Kx_liner (2016-10-26 09:36:53)

Używam środowiska Plazma + Lenovo ThinkPad T520 Intel Core i5

Stopka

Napędzają nas PacmanVPS i MegiTeam

Forum oparte na FluxBB