Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-11-25 11:14:37

pavbaranov
Administrator
Lokalizacja: Kraków
Data rejestracji: 2015-08-22
Liczba postów: 2,056
WWW

Repozytorium aplikacji opartych o KF5, budowanych z GIT

W AUR znajdują się skrypty pozwalające na budowę praktycznie wszystkich programów rozwijanych w ramach KDE, które zbudowane są z użyciem KF5 oraz nie znajdują się jeszcze w oficjalnych repozytoriach Archa (w tym nawet w kde-unstable; dla przypomnienia - tutaj trafiają wyłącznie te aplikacje, które przez zespół KDE udostępnione są w ich repozytorium unstable, czyli zwykle od ich wersji beta bądź RC). Jeśli kogoś zatem zmęczyłoby budowanie co jakiś czas aplikacji ze źródeł, to informuję, że pojawiło się nieoficjalne repozytorium zawierające dużą część tych programów. Repozytorium jest często aktualizowane, a aplikacje - jak na wciąż rozwojowy ich charakter - w zasadzie nadają się do używania. Nie zauważyłem też błędów w samym budowaniu tych paczek.
Repozytorium dodajemy do /etc/pacman.conf poprzez dopisanie:

[home_mazdlc_kde-frameworks-5_Arch_Extra]
SigLevel = Never
Server = http://download.opensuse.org/repositories/home:/mazdlc:/kde-frameworks-5/Arch_Extra/$arch

Ta sama osoba udostępnia również repozytorium:

[home_mazdlc_Arch_Extra]
SigLevel = Never
Server = http://download.opensuse.org/repositories/home:/mazdlc/Arch_Extra/$arch

gdzie m.in. znajdziemy FF w wersji z patchami OpenSUSE (czyli tej, która lepiej integruje się ze środowiskami opartymi o Qt; na pewno poprawia wygląd i udostępnia natywne okna dialogowe w KDE4 i Plasma 5; prawdopodobnie również w LXQT lepiej się z takiej wersji korzysta).

EDIT 2018:
Obecnie repozytorium nadal istnieje, ale paczki są mocno historyczne (2016 r.) - proszę nie dodawać tego repozytorium pod żadnym pozorem. Zostawiam w celach historycznych wyłącznie.


Hardware: AMD: A8-7410 APU with Radeon R5; Arch testing+kde-unstable, kernel linux-pb, KDE+poprawki, kf5.65rc; kernel własny zawsze z najnowszej linii
https://deviantart.com/pavbaranov/ https://pavbaranov.blogspot.com https://linux-pavbaranov.blogspot.com

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB